Machine tap D376 HSSE
M12.0 H FORMAT
List price
incl. VAT
/ pce
42.40
exkl. MWST
35.63
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
34.77
exkl. MWST
29.22
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| DIN | DIN 376 |
|---|---|
| Ausführung | mit Überlaufschaft |
| Gewinde | M12 |
| Gesamtlänge | 110 mm |
| Kernloch-Ø | 10,20 mm |
| Norm | DIN 376 |
| Schneidstoff | HSSE |
| Schaft-vierkant | 7,0 mm |
| Schaft-Ø | 9,0 mm |
| Stähle bis 1400 N/mm² | 10 |
| Stähle bis 42 HRC | 8 |
| Steigung | 1,75 mm |
| Beschichtung | blank |
English
Deutsch
Nederlands
