Twist drill D338RN HSS
1.0mm ground
List price
incl. VAT
/ pce
0.62
exkl. MWST
0.52
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
0.52
exkl. MWST
0.44
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Beschichtung | blank |
|---|---|
| DIN | DIN 338 |
| Ø h8 | 1,0 mm |
| Durchmesser | 1 mm |
| F | 0,016 mm/U |
| Stähle bis 850 N/mm² | 20 |
| Gesamtlänge | 34 mm |
| Spirallänge | 12,0 mm |
| Spitzenwinkel | 118 ° |
| Schneidstoff | HSS |
| Spiralwinkel | 26 - 30° |
| Typ | N |
English
Deutsch
Nederlands
