Twist drill D338N HSS
16.50mm Gühring
List price
incl. VAT
/ pce
74.64
exkl. MWST
62.72
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
52.24
exkl. MWST
43.90
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Ausführung | Oberfläche dampfangelassen |
|---|---|
| Beschichtung | dampf. |
| DIN | DIN 338 |
| Ø h8 | 16,5 mm |
| Durchmesser | 16,50 mm |
| Stähle bis 850 N/mm² | 25 |
| Gesamtlänge | 184 mm |
| Spirallänge | 125,0 mm |
| Spitzenwinkel | 118 ° |
| Stähle bis 700 N/mm² | 0,25 mm/U |
| VE | 1 |
English
Deutsch
Nederlands
