Prism mill.cut.D847HSS45d
100x18mm FORMAT
List price
incl. VAT
/ pce
289.50
exkl. MWST
243.28
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
246.08
exkl. MWST
206.79
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Winkel alpha | 45 ° |
|---|---|
| Zähnezahl | 28 |
| Schneidstoff | HSS |
| Stähle bis 1000 N/mm² | 15 |
| Stähle bis 850 N/mm² | 26 |
| Kupfer, Messing, Bronzen | 90 |
| Gusseisenwerkstoffe | 17 |
| Al, Al- und Mg-Leg. | 140 |
| fz | 0,045 mm |
| Ø D | 100 mm |
| Breite b | 18 mm |
| Bohrung d2 H7 | 32 mm |
| Bearbeitungswinkel | 45 ° |
English
Deutsch
Nederlands
