Machine tap D376C HSSE
M20.0 W FORMAT
List price
incl. VAT
/ pce
69.51
exkl. MWST
58.41
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
57.–
exkl. MWST
47.90
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| DIN | DIN 376 |
|---|---|
| Ausführung | mit Überlaufschaft |
| Al, Al- und Mg-Leg. | 15 |
| Gewinde | M20 |
| Gesamtlänge | 140 mm |
| Kernloch-Ø | 17,50 mm |
| Norm | DIN 376 |
| Schneidstoff | HSSE |
| Schaft-vierkant | 12,0 mm |
| Schaft-Ø | 16,0 mm |
| Steigung | 2,50 mm |
| Beschichtung | blank |
English
Deutsch
Nederlands
