Hand lever press
800kp lever BS
List price
incl. VAT
/ pce
591.81
exkl. MWST
497.32
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
562.22
exkl. MWST
472.45
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Tischfläche | 120 x 160 mm |
|---|---|
| Ständerhöhe | 410 mm |
| Spindel-Ø | 24 mm |
| Spindelbohrung | 10 H 7 mm |
| Spindelführung | 75 mm |
| Grundfläche | 160 x 230 mm |
| Gewicht | 22 kg |
| Hub | 40 mm |
| Kraftübertragung | Kniehebel |
| Modell | HK 800 |
| Nutbreite | 12 mm |
| Ausladung | 90 mm |
| Arbeitshöhe | 50-200 mm |
| Druckkraft | 8 kN |
English
Deutsch
Nederlands
