End mill D844L N HSSE
14.00mm FORMAT
List price
incl. VAT
/ pce
31.09
exkl. MWST
26.13
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
26.43
exkl. MWST
22.21
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Durchmesser | 14,00 mm |
|---|---|
| Stähle bis 850 N/mm² | 30 |
| Stähle bis 1000 N/mm² | 25 |
| Stähle bis 1400 N/mm² | 15 |
| Al, Al- und Mg-Leg. | 100 |
| Typ | Typ N |
| Schneidenlänge l2 | 110 mm |
| Schneidstoff | VHM |
| Zähnezahl | 12 mm |
| DIN | DIN 844-L |
| Schaft | 53 mm |
| fz | 0,054 mm |
English
Deutsch
Nederlands
