DORMER Spiralbohrer HSS TiN-Kopf
DIN 1897/N 1,10 mm
List price
incl. VAT
/ pce
7.14
exkl. MWST
6.00
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
4.64
exkl. MWST
3.90
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Beschichtung | TiN |
|---|---|
| DIN | 1897 |
| Ø h8 | 1,1 mm |
| Durchmesser | 1,10 mm |
| F | 0,032 mm/U |
| Gesamtlänge | 28 mm |
| Spirallänge | 7 mm |
| Spitzenwinkel | 135 Grad |
| Schneidstoff | HSS |
| Spiralwinkel | 25 - 30 Grad |
| Typ | N |
English
Deutsch
Nederlands
