Digit.-Stromz.-Multimeter
CM P2 Benning
List price
incl. VAT
/ pce
177.77
exkl. MWST
149.39
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
160.–
exkl. MWST
134.45
€
Alle Ausführungen
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Modell | CM P2 |
|---|---|
| Messkategorie | CAT III 600 V |
| Messwertspeicher | HOLD, INRUSH, LPF, ZERO |
| Messverfahren | TRUE RMS |
| Gleichstrom | 0,01 A - 400 A |
| Anzeige | LCD |
| Batteriebestückung | 2 x Micro AAA/LR03 |
| Zangenöffnung | 23 mm |
| Wechselstrom | 0,01 A - 400 A |
| Schutzart | IP30 |
English
Deutsch
Nederlands
