Continuity tester
DUTEST pro Benning
List price
incl. VAT
/ pce
47.42
exkl. MWST
39.85
€
Your price incl. VAT
/ pce
und inkl. Rabatt
42.67
exkl. MWST
35.86
€
Please log in to be able to use the shopping cart and then complete orders.
Log inDescription
Specifications
| Schutzart | IP 30 |
|---|---|
| Spannung | 6 - 690 V |
| Spannungsbereich | 6 - 400 V-AC/DC |
| Durchgangsprüfung | 0-100 Ohm/1 kOhm/10 kOhm (LED/Summer) |
| Batteriebestückung | 3 x Mignon AA/LR6 |
| Fremdspannungsanzeige | 6 V-400 V (LED/Summer) |
| Messkategorie | CAT III 300 V |
| Polaritätsprüfung | LED |
English
Deutsch
Nederlands
